Šperk, který vás bude provázet navždy

By in
No comments


Ženské pokolení má tendenci se zdobit už dob pravěku. Tehdy mělo toto počínání pouze praktický význam, kterým měla dotyčná zaujmout svého partnera a pokračovatele rodu. S trochou nadsázky by se dalo tvrdit, že je tomu tak i do dnes. Ruku v ruce s módními účesy, oblékáním a líčením jde také velká obliba používání šperků v různých podobách. Právě k nim má mnoho žen silné citové vazby, a nemusí jít vždy nutně zrovna o cenné kousky klenotnických domů. Mnohdy jde opravdu pouze jenom obyčejnou bižuterii, jejíž ztráty, ale nositelka velmi lituje.
ukrytá perla


Jedním z klasických a dnes stále oblíbenějších šperků jsou perly. Ve velké oblibě jsou používány jako doplněk ke svatebním šatům, jako symbol nevinnosti a čistoty. K této příležitosti jsou vybírány v bílých, či smetanových odstínech. Poptávka je také po růžových tónech perel menšího průměru, vhodné jako dar křtěným a biřmovaným dívenkám. V těchto případech se většinou jedná o přívěsek na řetízku, popřípadě náušnice. Mladým maturantkám rodiče, či prarodiče vybírají krátké jednořadé šňůry na krk, které mohou později k jiným významným událostem doplňovat například o náramek, či náušnice. Zralejší dámy rády uvítají zase krásné nadčasové brože současných návrhářů, kteří s citem do nich vsazují ty nejzajímavější výtvory přírody, jakými právě perly jsou.
perlový náhrdelník


Při jejich pořizování buďte opatrní a zajděte rovnou do kamenného obchodu, kde vás prodejce seznámí s druhy a cenami jednotlivých kousků, a také za své zboží ručí certifikátem pravosti. Zároveň budete seznámen s postupem, jak se o perly starat, a samozřejmostí je případná pozdější odborná údržba, jako převázání perel, výměna uzávěrů, či vyčištění. Výběr barev, velikostí a druhů je pouze na vás. Ať už se rozhodnete jakkoliv, věřte, že perly jsou šperk, který vám dopřeje pocit luxusu a jedinečnosti a budou vás provázet při mnoha vzácných, ale i obyčejných okamžicích vašeho života.