Nejmenší ze všech novozélandských národních parků: Abel Tasman

By in
No comments

Ačkoli se tento park rozléhá pouze na necelých dvou stech třiceti kilometrech čtverečních, jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších v celé zemi. Náleží mu pobřeží, písčité pláže a blankytná laguna, avšak na plážích zde uvidíte jenom pár rodin s dětmi. Většina těch, kteří sem zavítají, mají jiné cíle. Národní park přitahuje spíše ty turisty, kteří jsou sportovně nadaní a užívají si spíše ten druh aktivně strávené dovolené.
kameny v moři
Většina lidí se rozhodne tento park procestovat a využít všechno, co nabízí. Přírodní krásy, treky, cykloturistiku, slaňování, horolezectví, kajaky, rafty, objevování jeskyní, potápění, šnorchlování a koupání se v tůňkách uprostřed lesů.

–          Geograficky rozrůzněná oblast
Zajímavé je, že si zde přijde na své doopravdy každý. Nacházejí se zde roviny s plážemi, kde není nic než písek a moře. nacházejí se zde řeky a vodopády, skaliska a vysoké pohoří. Najdete zde množství cyklostezek.

–          Příznivé klima
Teplota je tu stálá, dokonce zde svítí slunce více než 300 dní v roce. Teplotní rozdíly mezi rovinami a kopci jsou však až dvacetistupňové, proto si dobře rozmyslete, co zde chcete zažít a podle toho se také vybavte. Letní sezona zde začíná v listopadu, ale pamatujte, pokud se sem chcete vydat, musíte si objednat ubytování dlouho dopředu – o toto místo je skutečně velký zájem.
turista na mostě

–          Bohatá příroda
Najdete tady mechy a kapradiny, ale také vinné révy, popínavé rostliny, husté lesy nebo planiny s poli.

Jednou z těch zvláštností tohoto národního parku je, že se zde těžila žula. Z těch dob tu zůstaly žulové kameny, které jsou většinou opracovávány větrem a také vodními toky.

Coast trek

Tato pěší túra je jedna z těch nejméně namáhavých. Dá se zvládnout za pět dní, pokud jsou senioři či rodiny s dětmi. Vaše putování začíná v oblasti Marahau a o pět dní později skončíte ve Wainui. Tady nasednete na motorový člun, který vás odveze zpátky do civilizace, kde dalších pět dní můžete odpočívat na pláži.

Nejmenší ze všech novozélandských národních parků: Abel Tasman
4.5 (90%)2